Historie, osobnosti, Starověk, Středověk, Novověk

E-dejiny.cz

Autonomní vlády Slovenska 1938-1939 (přehled)

| 0 comments

7. 10. 1938-1. 12. 1938
Předseda vlády a ministr vnitra: Jozef Tiso (od 6. do 7. 10. byl ministrem pro správu Slovenska)


Ministr zemědělství, obchodu, veřejných prací a financí: Pavol Teplanský
spravedlnosti, sociální péče a zdravotnictví: Ferdinand Ďurčanský
pošt a železnic: Ján Lichner
školství: Matúš Černák


1. 12. 1938-20. 1. 1939
Předseda vlády, ministr vnitra, sociální péče a zdravotnictví: Jozef Tiso
Ministr financí, obchodu, zemědělství: Pavol Teplanský
dopravy a veřejných prací: Ferdinand Ďurčanský
spravedlnosti: Miloš Vančo
školství: Matúš Černák


20. 1. 1939-9. 3. 1939
Předseda vlády a ministr vnitra: Jozef Tiso
Ministr školství a národní osvěty: Jozef Sivák
spravedlnosti: Miloš Vančo
financí: Pavol Teplanský
hospodářství: Mikuláš Pružinský
dopravy a veřejných prací: Ferdinand Ďurčanský
9. 3. 1939-11. 3. 1939
Předseda vlády a ministr všech resortů (až na finance): Jozef Sivák

Ministr financí: Pavol Teplanský
11. 3. 1939-14. 3. 1939
Předseda vlády: Karol Sidor
Ministr vnitra: Martin Sokol
dopravy a veřejných prací: Július Stano
průmyslu, obchodu a živností a ministr zemědělství: Peter Zaťko
financí: Alexander Hrnčiar
školství a národní osvěty: Jozef Sivák
spravedlnosti: Gejza Fritz

Napsat komentář

Required fields are marked *.


− 3 = 6